Styrelse och valberedning

Jägareförbundet Rimbo JVK 2023

Jaktvårdskrets
Nr: 1021
Namn: Jägareförbundet Rimbo JVK

 

Ordförande
Fredrik Lundh
070-347 90 49
fredriklundhsorboda@gmail.com

Vice ordförande:
Urban Westermark
070-528 50 26
urban@forstahjalpenkonsulten.se

Sekreterare:
Markus Rodmar
070 302 34 32
rjvk@rodmar.se

Övriga ledamöter:

Pontus Westman
070-6975845
Pontus.338@telia.com

Jennifer Barth Kron
073-6395838
jennifer.barthkron@gmail.com

Sten Königsson
0702-156595
sten.alhamra@telia.com

Kassör

Dick Sköld
0763-297595
dick.skold@gmail.com

Suppleanter

Madeleine Lewander
010-584 76 34
madde@caliburns.se

Robert Kristensson
070-378 82 81
robert@inst-tek.se

Kinch, Adrian
0763-261249
kinch.adrian@gmail.com

Lars Nilsson
070-5294010
rofast@hotmail.com

John Jakobsson
070-747 93 88
john.jakobsson13@gmail.com

Leif Staf
070-2278257
leif_staf@hotmail.com

Media-/Webbansvarig:
Madeleine Lewander

Älgärendeansvarig:
Styrelsen och älgskötselområdena.

Valberedning 
Sammankallande:
Karl Malmström
070-6611894
kalle@lillgrodan.com

Ledamöter:
Peter Ahlström
070 732 28 82
peter.ahlstrom@ohmegi.se

Niklas Lundh
niklas@notboda.se
0175-71010

Revisorer:

Sammankallande:
Marianne Lindqvist
073-5369581
fiskesa@gmail.com

Revisor
Bertram Schmiterlöw
070-964 02 44
agneta.schmitelow@tele2.se

Revisor suppl
Stefan Andersson
070-826 02 82
stefan.drangen@live.se

Håkan Lindgren
070-826 02 82
info@hmhyrochmaskin.se

FUNKTONER

Viltolycksansvarig  
Sune Johansson
070 370 32 89
sujohansson@telia.com

Opinion & kommunikation, JAQT, Ungdom, Viltmat:
Madeleine Lewander
010-584 76 34
madde@caliburns.se

Jakt & Viltförvaltning, inklusive Kust, Rovdjur
Ansvarig:
John Jakobsson
070-747 93 88
john.jakobsson13@gmail.com

Samordnare viltolyckor:
Sune Johansson
070-3703289
sujohansson42@gmail.com

Utbildning, Jägarexamen:
Sten Königsson
070 2156595
sten.alhamra@telia.com

Hund
Jennifer Barth-Kron
073-6395838
jennifer.barthkron@gmail.com

Skytte
Ansvarig Styrelsen

Medlem & Marknad, inklusive Mässor
Ansvarig Styrelsen