Styrelsen

Rättviks Jaktvårdskrets styrelse (2015):

Ordinarie ledamöter

Anders Gravsjö, ordförande, (Grändens Jvf), 070-574 52 71  E-post:  anders.gravsjo@gronsakshallen.se

Jonas Björ, vice ordförande (Rättvik Gärdsjö VVO),  070-301 91 77  E-post: jonas.bjor@gmail.com

 

Else-Marie Dyrsmeds, sekreterare och hemsidesansvarig (Östbjörka Jvf)  070-644 56 17  E-post: palbengt@gmail.se

Kenneth Björ (Gärdsjö VVO)  070-740 46 41   E-post: kennethbjor@hotmail.com

Tina Englund, hundansvarig  (Grändens Jvf) 070-209 03 72  E-post: tina@jaktgumman.se

Knuts Denny Hansson, viltprovtagare (Boda Bingsjö VVO) 070-581 93 38  E-post:  denny.h@telia.com

Gusten Holm, Rättviks Västra VVO), 070-285 42 04, G.holm1994@gmail.com

Jonny Jones, rovvilt- och rovdjursansvarig (Östbjörka Jvf)  070-326 31 66  E-post: jonny.jones@rattvik.se

Lars-Erik Jonsén (Boda Bingsjö VVO)  070-631 86 60  E-post:  jonsenle@gmail.com

Bengt Stor, Vilt- och( älg)ansvarig  (Grändens Jvf)  070-207 56 68  E-post: bengt@stormaleri.se

Erik Söderberg, eftersöksansvarig/NVR-samordnare + viltprovtagare (Rättviks Södra VVO)  070-257 97 69  E-post: emsoderberg@outlook.com

 

Suppleanter

Magnus Göras (Rättviks Södra VVO)  070-618 16 81  E-post: miskomagnus@hotmail.com

Ellinor.Hodén ((Rättviks Södra VVO), 076-823-20 26  E-post: ellinor.hoden@hotmail.com

Anders Lindh (Tingsnäs VVO)  0248-210 71   E-post: ilindh@swipnet.se

Kjell Lindh (Gärdsjö VVO)  070-282 84 87

Per Olov Stoor (Östanvik)  070-688 23 28  E-post: per-olov.stoor@live.se

Björn Witasp (ansvarig för jakten på Flytåsen)  070-671 03 34  E-post: ab.witasp@yahoo.se

Adjungerad

Mary Holmqvist, kassör  070-514 52 13   E-post: mary.holmqvist@telia.com

 

För mer detaljer om valår, roll m m gällande styrelsen och kretsen. Läs aktuellt Årsmötesprotokoll som du finner under sidan ”Protokoll”.