Styrelsen

Norrorts Jaktvårdskrets styrelse består av följande ledamöter och suppleanter.

Ordinarie ledamöter

Ordförande

Kjell Åkerström, Skålhamravägen 90, 186 92  VALLENTUNA
0708-228867, el-bygghiss@telia.com

Vice ordförande, utbildningsansvarig

vakant

Kassör

Krister Enwall, Lindgårdsvägen 13,  186 70  BROTTBY
08-6310477, 0761-10 21 40, krister.enwall@telia.com

Sekreterare, rovdjursansvarig

Per Andersson, Stångberga 21 186 97 Brottby
070-5614749, peroande@gmail.com

Eftersöksansvarig, Hundansvarig

Jimmy Gustavsson, Enberga Gård , 186 95 Vallentuna
070-672 70 11, jimmy@lmbab.se

Ungdomsansvarig

Håkan Svensson, hakansvensson14@outlook.com

JAQT-ansvarig

Marianne Tersmeden, Kårsta, Nyby Gård, 186 96 VALLENTUNA
08-51235900, 0709528273, marianne.tersmeden@gmail.com

Skytteansvarig

Jens Terelius
070-8157380, jens.terelius@ahlsell.se

Kommunikation & webb

Nils Lefring, Albyvägen 14, 186 91 VALLENTUNA
0733-258570, nils@lefring.com

Sociala medier

Jan Heggen, jgheggen@gmail.com